Taylor Swift’in yeni albümü çıktı… Hayranları ikiye bölündü

Son yıllarda müzik dünyasının en çok ses getiren isimlerinden biri olan Taylor Swift’in yeni albümü The Tortured Poet’s Department yayınlandı. Ancak yeni albümle beraber Swift hayranları sosyal medyada birbirine girdi.

The Tortured Poet’s Department yeni çıktı ama şarkıların internete daha önce sızdırılmasının ardından albümü dinleyenler ile en sevdikleri şarkıcıya olan bağlılıklarından dolayı dinlemeyi reddedenler arasında tartışmalar başladı.

Swifties olarak bilinen bazı hayranlar, “gerçek hayranların” albümün resmi olarak yayınlanmasını bekleyeceklerini belirtirken sızdırılan albümü dinlemeyi reddetti. Hatta bazıları, insanların albümü bulmalarını engellemek amacıyla sızıntıyla ilgili yanlış bağlantılar paylaştı.

Bir sosyal medya kullanıcısı, “Gerçek bir Taylor Swift hayranıysanız ve dinlemiyorsanız elinizi kaldırın” diye yazdı. Bir başkası da “İnsanların bunun sadece hayran olmakla ilgili olmadığını anlaması gerekiyor. Bu, başkalarının sıkı çalışmalarına saygı duymakla ilgili. O ve ekibi bu albümün yayınlanmasını o kadar titizlikle planladılar ve çalıştılar ki, saygısızlık edip bunu başkaları için de mahvetmeyin” diye yazdı.

Swift’in bir önceki albümü Midnights da yayınlanma tarihinden önce internete sızdırılmıştı ancak bu durum albüm satışlarını pek de etkilememişti. Albüm yalnızca ABD’de ilk haftasında 1,6 milyon kopya satmıştı. Perşembe günü ise Spotify, The Tortured Poet’s Department’ın kendi platformunda en çok önceden kaydedilen albüm rekorunu kırdığını duyurdu.

Cuma günü sosyal medya, dünyanın dört bir yanındaki dinleyicilerden gelen videolar ve yeni albümü çevrimiçi olarak yayınlanmasının ardından satın alan hayranların paylaştığı faturaların ekran görüntüleri ile doldu. 

Swift’in yeni albümü büyük bir merakla bekleniyordu. Albümde ABD’li rapçi Post Malone ve İngiliz grup Florence + the Machine’den Florence Welch de yer alıyor. Albümün fiziksel kopyasında da Fleetwood Mac’ten Stevie Nicks’in orijinal bir şiiri yer alıyor.

Albüm eleştirmenlerden de genel olarak tam not almayı başardı. Bazıları albümü; cüretkar, şaşırtıcı ve şimdiye kadarki Taylor Swift’in en iyi Taylor Swift rekoru olarak niteledi. Ayrıca şarkı sözlerinin Swift’in hangi eski sevgilileri için olduğu konusunda da sosyal medyada tartışmalar başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir