O İlçede Ücretsiz Satış Yapan Kent Marketleri Açılıyor

Bornova Belediyesi, ilçedeki dezavantajlı aileler ve üniversite öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla “Kent Market” projesini hayata geçiriyor. İlk etapta beş noktada açılacak olan Kent Market’ler, gıdadan giyeceğe, kırtasiyeden temizliğe ve yakacağa kadar geniş bir ürün yelpazesi sunacak.

Açılış için gün saydıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, “İlk beş market açılışa neredeyse hazır. Kısa süre içinde sekiz noktaya ulaşacağız ve ardından ihtiyaca göre sayıyı arttırabiliriz” dedi.

Doğanlar, Işıkkent, Altındağ, Çamdibi ve Bornova merkezde hizmet verecek olan Kent Marketler, hayırseverlerin de katkılarıyla yaklaşık 200 çeşit ürün grubuyla binlerce Bornovalı’ya destek olacak. Proje, Bornova sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

KİMLER FAYDALANACAK

Başvurular Bornova Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne yapılacak. Sosyal inceleme görevlileri başvuru yapanların gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığını, hem evrak üzerinde inceleme yaparak hem de evlerini ziyaret ederek belirleyecek.

SİSTEM NASIL İŞLEYECEK

Destekten faydalanacak ailelerin kartına iki ayda bir, ihtiyaç ve gelir durumuna göre belirlenen miktarda kredi yüklenecek. Kart sahipleri paranın geçmeyeceği Kent Market’te, kartlarına yüklenen bakiye ile arzu ettikleri ürünleri alabilecek. Eğer ihtiyaç sahibi kişiler yaşlı ya da yatağa bağlı hastaysa, Kent Market’e gelmelerine gerek kalmadan isteklerine göre hazırlanacak paketler evlerine teslim edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir