A Milli Futbol Takımı’nda Vincenzo Montella’dan hakem tepkisi!

EURO 2024 hazırlıklarını sürdüren A Milli Futbol Takımı, özel maçta Polonya deplasmanından 2-1 mağlup ayrıldı. A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Polonya maçının ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Vincenzo Montella şu ifadeleri kullandı:

“Haksız bir mağlubiyet olduğunu düşünüyorum. İkinci gol, 15 metre ileriden kullanılan bir taçtan geldi. 4 tane ofansif oyuncumuz ileride kaldı. Canımı sıkan, emek veriyoruz ama hazırlık maçı da olsa bu hataları görmek gerçekten üzüyor. Endişeli değilim, rakipten iki kat fazla şutumuz var. Sadece son metrelerde biraz daha netlik kazanmamız gerekiyor. O yüzden endişeye kapılmıyorum.

Neden endişe duymuyorum çünkü takımımız son 20 metreye çok iyi bir şekilde giriyor. Bu akşam sahadaki bütün oyuncularımız arasında en çok gol atan isimler vardı. Takımımız, son 20 metreye geliyor sadece biraz daha netlik kazanmalıyız. Endişeye kapılmıyorum çünkü üretken bir takımız.

Bireysel hatadan bahsettik ama ikinci golde bireysel hata diye bir şey yok. 15 metre ileriden taç kullanıyorlar. 95. dakikada böyle hatalı kullanılan bir taçta nasıl savunma yapılır? Bu şekilde gol yediğinizde nasıl bireysel hataya dönüşüyor? İlk golü tartışabiliriz ama ikinci golün kural dışı olduğunu düşünüyorum. Anları belki daha iyi anlamamız gerekiyor. Ama böyle bir hatada bizim bir top sahaya sürmemiz gerekiyor. Biraz daha art niyetli mi olmamız gerekiyordu?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir